Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Juristi akuza Ramës: Firmose një projekt fiktiv, dokumentet do ia çojmë SPAK dhe Prokurorisë

Nga Klodiana 0

Protesta e banorëve të Astirit, vijon në ditën e 70-të të saj.

Banorët shfaqen të vendosur në kërkesën e tyre, që tashmë nuk është vetëm dëshmpërblim në vlerë 100% për banesat dhe bizneset që preken nga projekti i Unazës së Madhe, por anulim i projektit, pasi sipas tyre është një projekt korruptiv.

Ata shprehen se shtëpitë e tyre do t’i mbrojnë me gjak, ndërsa sfidojnë kryeministrin Edi Rama, që të shkojë tek ata.

Në përkrahje të tyre kanë shkuar edhe deputetë nga opozita, ku deputeti i PD-së, Klevis Balliu, e akuzoi kryeministrin Rama, për dhunë e terror ndaj qytetarëve. Ai siguroi qytetarët që opozita do të jetë me ta deri në fund.

Juristi Artan Manushaqe, gjatë protestës akuzoi kryeministrin, se është pjesë e skandalit, pasi sipas tij, ka qenë ai që ka firmosur zhvillimin e projektit.

“Po na qeveris një njeri i çmendur. Ka firmosur edhe zhvillimin e projektit, pasi mendonte se do na përçante. Këto Dokumenta që kam në dorë do i shkojnë SPAK dhe Krimeve të Rënda dhe askush nuk i shpëton dot as Ramën e as Gjiknurin, pasi e dinin që projekti ishte fiktiv. Kryeministri Edi Rama është njeriu më antikombëtar”, – tha ndër të tjera Manushaqe.

PROTESTA E BANOREVE TEK UNAZA E RE

Publiée par Fax Web sur Samedi 12 janvier 2019

/faxnews/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej