Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Juncker: Absurde të pretendosh se dy ushtarë grekë përbëjnë kërcënim për Turqinë

Nga Media 0

“Është qesharake dhe absurde të pretendosh se dy ushtarët grekë, të cilët ndodhen aktualisht të burgosur në Turqi, përbëjnë një rrezik për këtë vend”, deklaroi dje presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker.

Gjatë një fjalimi në seancën plenare të Parlamentit Europian, ai ripërsëriti kërkesën për lirim të menjëhershëm të dy ushtarëve grekë, duke theksuar se “ata nuk kanë kryer asnjë krim dhe thjesht kishin humbur në territor turk”.

Fjalimi i Juncker në lidhje me dy ushtarët grekë u përshëndetën edhe nga presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani i cili e falenderoi atë në veçanti për deklaratat e tij për këtë çështje duke u shprehur se është një pozicion që edhe ai e ndan.

http://www.zhurnal.mk/content/?id=1841911283759

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej