Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Ju tregojmë disa modele flokësh që i shkojnë çdo femre (foto)

Nga Rexhina Biba 0

Nëse jeni të pavendosur mes flokëve të gjatë dhe atyre të shkrutër, ne ju sigurojmë një të mesme të artë.

Ndërkohë që për të tjerët floku i gjatë mund të kosndierohet si një fazë e “ndërlikuar”, në fakt duhet parë si diçka zbavitëse me të cilat mund të luani.

Këtu ju sjellim disa nga modelet më të mira të flokëve që i përshtaten çdo femre.

 1.Modeli i çrregullt

Ky model u krijua nga berberi McGregor dhe iu jep  shkallëzimeve të flokëve gjatësi të ndryshme në mënyrë që floku të duket më i plotë dhe me volum.

Ky model  klasik i përket viteve  ’70 dhe preferohet nga emra të njohur si: Emma Stone, Taylor Swift, Khloe Kardashian etj.
1

 

2.Valët Glamour

Të buta, valë të lirshme,  është universalisht modeli që iu shkon të gjitha ngjyrave të flokëve dhe formave të fytyrës. Plus është një model që mund të zgjasë për disa ditë.

 2

3.Me kaçurrela

Jepuni volum kaçurrelave tuaja dhe do t’iu japin një pamje shumë natyrale.

3

4.Kate Middleton.

Shkëlqimi, thjeshtësia, onde natyrore. Modeli i flokëve “Kate Middleton”” është një nga modelet më të lakmuara dhe duket shumë bukur në flokun  me gjatësi të mesme.

4

5. Bishti  “bishtpeshk”

Një nga modelet me gjatësi floku të mesëm, mund të aplikohet shumë bukur modeli i bishtit “bishtpeshk”.

4

 

6. Xhufkë.

Një model që mund të bëhet aq lehtë dhe njëkohësisht mund të fshehë edhe shumë difekte (si psh kur i keni flokët e palara).  Një model praktik për përditshëmri.

5

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej