Ka than' i moçmi: 

"Komunizma është një sëmundje e tmerrshme, si tërbimi i qenve dhe i ujqërve, është kolerë që nuk shkatërron vetëm trupin,por zemrën dhe shpirtin e njeriut."

- Mit'hat Frashëri

Ju dyshoni se Aleksandër Gjoka nuk këndon live? (video)

Nga Ejona 0

I ftuar në emisionin “Top Show Magazine” këngëtari Aleksandër Gjoka ka mahnitur publikun me zërin e tij kur këndon refrenin e këngës së tij të famshme “Dashurisë së shkuar”.

Ref.

Jo si harroj unë ata sy

që më ndiqnin në çdo çast,

e çdo moment,

skam harruar puthjet mjalt

dhe pse fshehur ne i lamë diku atje.

 

Hej të thërras e të mendoj,

ndaj të lutem

sot afrohu të takoj.

Ndonse vitet ikin shpejt,

përse na ndan.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>