Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Januzaj: Jam belg dhe ndjehem belg

Nga Klodiana 0

Adnan Januzaj e thotë me krenaqri që është belg duke mos përmendur faktin që është shqiptar nga Kosova.

Ai ka deklaruar në konferencën për shtyp para ndeshjes me Panamanë se është belg dhe ndihet belg.

“Unë kam lindur në Belgjikë, jam belg dhe ndihem belg. Jam i lumtur që ndodhem këtu me shumë lojtarë profesionistë rreth meje”, deklaroi Januzaj.

Ai në deklarata të ndryshme se prejardhjen e tij, teksa këtë herë e bën para gjithë botës.

Belgjiak dhe Panamaja do të luajnë sot ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Botërorit “Rusi 2018”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej