Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Janullatos mirëpret në Shqipëri Patriarkun e Rusisë, Kirill

Nga admin 0

Shqipërinë do ta vizitojë kreu i Kishës Ortodokse Ruse, Patriarku i Moskës dhe i gjithë Rusisë, Kirill.

Lajmi u bë me dije në faqen zyrtare të facebook të ambasadës ruse në Shqipëri.

“Shpresoj që me mëshirën e Zotit në fund të këtij muaji do të realizohet vizita ime zyrtare në Shqipëri. Do te jetë vizita e parë në histori e primatit të Kishës Ortodokse Ruse në Kishën Ortodokse të Shqipërisë, e cila po përjeton sot periudhën e ringritjes pas asgjësimit të plotë të fesë, të çdo simboli fetar dhe çdo shprehjeje të ndjenjës fetare, si pasojë e persekutimeve më të ashpra ndaj kishës në këtë vend në shekullin XX.”, ka bërë të ditur Kreu i Kishës Ortodokse Ruse.

http://oranews.tv/article/patriarku-i-rusise-vjen-here-te-pare-ne-shqiperi

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej