Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ja si gjenden të zhdukurit e Çamërisë nëpërmjet ICMP në Hagë

Nga Enkel Demi 0

1

Nga Enkel Demi

Nuk është më koha e pritjes dhe e mallëngjimit.

Tani të gjithë çamët dhe jo vetëm kanë mundësi të gjejnë të zhdukurit e tyre dhe t’u ndërtojnë një banesë të fundit dinjitoze.

Në fund të këtyre rradhëve do të gjeni një link, ku është faqja e Komisionit Ndërkombëtar për Personat e Humbur, ICPM me seli në Hagë.

3

Në bazë të të dhënave që keni (ditëlindja, vendlindja, vendzhdukja, foto, nëse ka apo shenja të tjera), por dhe kampionëve të ADN-së që mund të lënë dy të afërm (vëlla, motër, fëmijë, nipër, mbesa), mund të gjenden të zhdukurit tanë sit ë vdekur gjatë masakrave apo eksodit në Çamëri, si këndej kufirit.

Duhet aplikuar masivisht, sepse kjo ndihmon edhe njohjen gjerësisht të tragjedisë çame.

Më poshtë link-u:

https://www.icmp.int/fdmsweb/index.php?w=mp_reg

Ja dhe faqja e facebook në shqip, ku mund të merrni më shumë informacion:

https://www.facebook.com/tezhdukurit/

1

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>