Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

…Ja shiu pik, pik, pik, pik, Bjen në rrugë, troket ai pa pushim…*

Nga 27.al 0

Këto janë vargjet e këngës “Djaloshi dhe shiu” kënduar dikur nga Vaçe Zela, por sot mund të shkonte edhe kënga “Shi bie në Tiranë”, kënduar nga Fitnete Tuda.8

* Fotot janë marrë nga Klubi i mëngjesitclubfm.net

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej