Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ja sa me gëzim i kanë pritur grekët pushtuesit italianë (foto-dëshmi)

Nga 27.al 0

Studiuesi Arben Llalla ka sjellë në redaksinë e 27.al fotot, ku tregohen ushtarët italianë që priten me gëzim në Delvinaq të Greqisë.

Pushtuesit italianë udhëhiqeshin nga ushtaraku i lartë gjeneral-lejtnant Francesco Jacomoni.

Në këto foto-dëshmi Jacomoni shihet qartë, teksa shoqëroret plot gëzim nga drejtuesit e komunës së Delvinaqit, si dhe nga Mitropoliti i Drinopoleos, Pogoniani dhe Konicës, Dhimitër Efthimiu. Fotot i përkasin muajt nëntor 1940.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej