Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Ja kush janë fjalët më të kërkuara në Google për vitin 2017

Nga Klodiana 0

Raporti vjetor i Google për kërkimin online është një prej treguesve kryesore të shoqërive tona të informacionit ditëve të sotme.

Google publikoi termat dhe pyetjet më të kërkuara kur pyetja e tretë më e kërkuar në motorin e kërkimit është “Si të blej Bitcoin?”

Në rang global termi më i kërkuar ishte “Uragani Irma,” ndjekur nga “iPhone 8” dhe “iPhone X”, njofton PCW.

Ja lista e termave më të kërkuar:
Hurricane Irma
iPhone 8
iPhone X
Matt Lauer
Meghan Markle
13 Reasons Why
Tom Petty
Fidget Spinner
Chester Bennington
India National Cricket Team

Ja lista e produkteve teknologjike më të kërkuara:
iPhone 8
iPhone X
Nintendo Switch
Samsung Galaxy S8
Xbox One X
Nokia 3310
Razer Phone
Oppo F5
OnePlus 5
Nokia 6

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej