Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ja kur ndryshohet ora

Nga Klodiana 0

Të dielën e fundit të marsit ndodh ndryshimi i orës. Natën mes 24 marsit duke u gdhirë 25 marsi, akrepat zhvendosen 60 minuta përpara.

Rikthimi i orës verore do të sjellë rritjen e ditës dhe zvogëlimin e natës. Ndryshimet bëhen të dielën e fundit të muajit mars dhe të dielën e fundit të tetorit. Këtë vit ora dimërore kthehet në 28 Tetor.

Ndryshimi i orës është traditë prej vitit 1981 në Europë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej