Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Ja formacioni i Shqipërisë në takimin e sotëm me Izraelin

Nga Ejona 0

Skema e përdorur në takimin e sotëm me kombëtaren izraelite do jetë e njëjtë me atë të përdorur në shumë takime, pra 4-3-2-1.

Forcat më të përqëndruara do të jenë në mesfushë të formuara nga 3-ja Lila, Abrashi e Xhaka, ndërsa Roshi e Hyka do të mbulojnë krahët e këtij reparti.

Në kuadrat do të vendoset Berisha, mbrojtja do të përbëhet nga Hysaj, Gjimshiti, Mavraj dhe kapiteni Agolli, ndërsa në sulm do të jetë Bekim Balaj.

Portë:         • Berisha

Mbrojtje:   • Hysaj, Gjimshiti, Mavraj, Agolli

Mesfushë: • Lila, Abrashi, Xhaka, Roshi, Hyka

Sulm:          • Balaj

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej