Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Ja emrat e kandidatëve të PS dhe PD për kryetar bashkie të Kolonjës

Nga Skenderi 0

Partia Socialiste ka zgjedhur  mjekun Ilia Stefo kandidat për kryetar të Bashkisë Kolonjë . Mjeku Stefo do të jetë përballë kandidatit të opozitës Dritan Hajro, i zgjedhur nga Partia Agrare e Agron Dukës.

Zhvillimi i zgjedhjeve do të bëhet më 20 nëntor të këtij viti. Kjo datë u dekretua më herët gjatë së enjtes nga Presidenti Nishani.

Zgjedhjet e parakohëshme në Bashkinë Kolonjë do të mbahen për shkak ish-kryebashkiakut Arben Malo humbi jetë si pasojë e një ataku kardiak.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej