Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ja emrat e kandidatëve të PS dhe PD për kryetar bashkie të Kolonjës

Nga Skenderi 0

bahskia

Partia Socialiste ka zgjedhur  mjekun Ilia Stefo kandidat për kryetar të Bashkisë Kolonjë . Mjeku Stefo do të jetë përballë kandidatit të opozitës Dritan Hajro, i zgjedhur nga Partia Agrare e Agron Dukës.

Zhvillimi i zgjedhjeve do të bëhet më 20 nëntor të këtij viti. Kjo datë u dekretua më herët gjatë së enjtes nga Presidenti Nishani.

Zgjedhjet e parakohëshme në Bashkinë Kolonjë do të mbahen për shkak ish-kryebashkiakut Arben Malo humbi jetë si pasojë e një ataku kardiak.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>