Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Ja cili iPhone është më i përdoruri në botë

Nga Klodiana 0

Celualarët iPhone janë marka më e përdorur e celularëve në botë.

Kompania Apple mendonte se celularët me ekran të madh krijonin vështirësi në përdorim, por në 2012 Apple nxori në shitje iPhone 5, një pajisje me një ekran të madh që operonte lehtë me gishtin e përdoruesit.

Kështu, ky lloj smartphone-i pati një sukses të madh për të vijuar më pas me shtije rekord të iPhone 6, 6 plus dhe së fundmi 7.

iPhone 5S është iPhone-i i dytë më i popullarizuar në botë, ndërsa vendin e parë e mban iPhone 6.

Kështu, sipas ueb-faqes BGR, këta janë celularët iPhone më të popullarizuar në botë:

iPhone 6 – 35.06%

iPhone 5s – 19.1%

iPhone 6s – 13.73%

iPhone 6 Plus – 8.54%

iPhone 5 – 7.64%

iPhone 5c – 5.87%

iPhone 6s Plus – 4.27%

iPhone 4s – 4.03%

iPhone 4 – 1.74%

iPhone më të vjetër – 0.3%

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej