Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ja ç’është mbinjerëzore

Nga Media 0

“Po, në këtë botë mund të bësh luftë, të hiqesh sikur dashuron, të mundosh shokun, të dalësh nëpër gazeta ose thjesht të flasësh keq për fqinjin, duke bërë triko. Mirëpo, në disa raste, duhet të vazhdosh, vetëm të vazhdosh, ja ç’është mbinjerëzore.”

(Alber Camus, “Rënia”, faqe 114)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej