Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Italia drejt taksës së sheshtë

Nga 27-shi 0

Nga Klodian Tomorri

Qendra e djathtë, e cila tetë javë para zgjedhjeve është përpara në të gjitha sondazhet, ka deklaruar se do të vendosë taksën e sheshtë.

Silvio Berlusconi, Matteo Salvini dhe Giorgia Meloni kanë divergjenca mbi disa çështje, por bashkohen të gjithë tek taksa e sheshtë. Madje, kjo ishte karta që Berlusconi përdori për ta bashkuar të djathtën.

Me shumë gjasa Italia do të bëhet vendi i parë i zhvilluar, që përdor taksën e sheshtë. Të shohim çfarë do bëjnë me shpenzimet, të cilat në Itali janë një paçavure e madhe, 56 për qind e PBB-së (Prodhimi i Brendshëm Bruto).

Gjithsesi, mesa duket Italinë e presin ditë më të mira.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej