Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Itali/ Shkatërrohet organizata e drogës me shqiptarë, rumunë dhe tunizianë

Nga Rexhina Biba 0

Pas një operacioni anti-drogë në Itali, janë arrestuar 22 antarë të një organizate kriminale nga Shqipëria, Rumania dhe Tunizia .

Sipas policisë italiane  që prej nëntorit të 2014 deri në tetorin e 2015 personat e arrestuar kanë trafikuar sasi të mëdha heroine, kryesisht për rajonet e veriut të Italisë.

Kjo organizatë kriminale trafikonte në javë 50 kg heroinë.

Në operacionin i cili është zhvilluar njëkohesisht në Itali dhe Shqipëri, ka ndihmuar edhe Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Shqiptare.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej