Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Itali/ Shkatërrohet banda shqiptare e drogës dhe prostitucionit

Nga Skenderi 0

Policia italiane ka shkatërruar  një bandë kriminale te përbërë nga shtetas shqiptarë që merrej me trafikun drogës e prostitucionit nga Shqipëria në Milano e Hollandë.

Gjatë operacionit të koduar ” toka jonë” policia Italinane ka ekzekutuar 14 urdhër arreste me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës e shfrytëzimit të prostitucionit.

Policia Italinane raporton se hetimiet për këtë bandë kriminale kanë nisur  në janar të vitit 2015.

Banda  shfrytëzonte për prostitucion shtetase rumune, moldave e shqiptare.

Mësohet se  ky grup kriminal kishte degëzime të tij në Shqipëri.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej