Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Itali/ Sekuestrohet droga që vinte nga Shqipëria me vlerë 1 milionë euro

Nga Skenderi 0

Policia italiane ka sekuestruar 350 kg kanabis, e cila dyshohet se vinte nga Shqipëria.

Policia bën me dije se kanabisi po transportohej me një furgon, ku shoferi i këtëj mjeti sapo pikasi që po ndiqej nga policia ka braktisur makinën dhe është larguar në drejtim të paditur.

Gjithashtu  policia italiane ka sekuestruar edhe një gomone, të pajisur me dy motorë të fuqishëm e cila dyshohet se u përdor për trafikun e kanabisit nga Shqipëria në Itali.

Vlera e drogës në treg kapte shifrën rreth 1 milionë euro.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej