Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ Po ecte buzë rrugës, përplaset për vdekje shqiptari

Nga Klodiana 0

Një emigrant shqiptar në Itali ka humbur jetën gjatë ditës së djeshme për shkak të një aksidenti rrugor. Lajmi raportohet nga mediat lokale, të cilët shkruajnë se viktimë e aksidentit ka mbetur një 65-vjeçar me iniciale T.A.

Aksidenti ka ndodhur kur shqiptari po ecte në këmbë afër një rrugë, por ky moment ka përfunduar fatal pasi u përplas për vdekje nga një makinë tip “Benz”.

Siç raportojnë mediat e vendit fqinj përplasja ka qenë shumë e fortë saqë i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme emigrantit shqiptar në Itali.

Ndërkohë autoritetet kanë nisur një hetim për aksidentin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej