Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali, nuk pranon të heqë perçen, shqiptarja gjobitet me 30 mijë euro

Nga Ejona 0

Një grua me origjinë shqiptare është gjobitur me 30 mijë euro gjobë pasi ka refuzuar të heq perçen në mbledhjen e Kuvendit të Fëmijëve të Bashkisë në Itali.

Ansas bën me dije se 40 vjeçarja fillimisht u dënua me 4 muaj burg, por iu konvertuan në 30 mijë euro gjobë. Shtetasja ka shkelur ligjin 152 të vitit 1975 të shtetit italian për ndalimin e hyrjes në ndërtesat publike me veshje që mbulojnë tërësisht fytyrën.

Gruaja nuk pranoi të heqë mbulesën edhe pas përsëritjes së vazhdueshme të kryetarit të Bashkisë Antonio Di Bisceglie.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej