Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Itali- Një shtetas rus masakron me thikë një shqiptar

Nga Klodiana 0

Një shqiptar është  gjetur i vrarë pas një sherri me një person që dyshohet se është nga Rusia.

Policia italiane ka identifikuar të dyshuarin i cili është i kombësisë ruse.

Viktima është një shqiptar 42 vjeç, por që nuk është identifikuar ende. Ai vdiq pasi mori plagë me thikë në fytyrë dhe kokë.

Ndërkohë policia thotë se nuk dihen ende rrethanat për ngjarjen e ndodhur në stacionin e trenit në Viareggio.

Por, një dëshmitar okular pritet t’u vijë në ndihmë për të zbardhur të vërtetën, pasi në momentin e sherrit ka qenë duke vjetur në korridorvdekjes.

h-fgh-1 h-gfh immagini-quotidiano

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej