Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ Kokainë, kanabis dhe euro cash, arrestohet çifti shqiptar

Nga Klodiana 0

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh mbrëmjen e djeshme në qytetin e Firences, në akuzën për posedim dhe trafikim të drogës.

Media italiane shkruajnë se personat në fjalë G.M dhe G.V u mbajtën në kontroll dhe në hetim për një kohë të gjatë dhe në momentin e arrestimit u kapën me disa doza të konsiderueshme të kokainës dhe marijuanës.

Pas kontrollit të bërë në banesën e tyre policia gjeti dhe sekuestroi 490gr marijuanë dhe 55gr kokainë, një peshore matëse si dhe 100 euro të përftuara nga shitja e lëndëve narkotike. Nga ana tjetër dy të arrestuarit deklaruan se drogën e kishin për përdorim vetjak. Ndërsa pritet të dalin para gjykatës për të marrë masën e dënimit.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej