Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Itali- Dhjetra lëkundje gjatë natës, më e forta 3.8 ballë

Nga Klodiana 0

Janë regjistruar sërish lëkundje sizmike në Italinë qëndrore. Më e madhja me magnitude 3.8 ballë me epiqendër Camerinos dhe Pieve Torina.

Deri tani 30 mijë persona kanë marrë ndihmë nga Mrojtja Civile. Mbi 21500 persona janë asistuar në të gjithë komunën.  Nga këta mbi 19.500 ndodhen në qendra multifunksionale. Mbi 2 mijë qëndrojnë në vendstrehime afër banesave të tyre

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej