Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Itali, arrestohet shqiptari i rrezikshëm në Ankona

Nga Rexhina Biba 0

 

Policia italiane ka vënë në pranga një shtetasin shqiptar Indrit Demiri, 38 vjeç, i cili ishte  të shpallur në kërkim për vepra të rënda penale.

38 vjeçari konsiderohej nga policia italiane si person me rrëzikshmëri të lartë.

Sipas një  mandati arresti vitin e kaluar, ai duhet të vuante dënimin me 7 vite e 7 muaj burgim për vjedhje, grabitje dhe rrëmbim personash.

Agjentët e Komisariatit të San Benedetto-s e lokalizuan ditën e djeshme (8 tetor) në një godinë në Vilën Rosa në zonën Teramo dhe arritën ta kapnin atë.

Sipas Ansa.it,  shqiptari i cili nuk bëri rezistencë, u mbyll në burgun e Marino del Tronto-s.

Ai përdorte autovetura të paregjistruara në emër të tij si dhe një kartë telefoni nën emrin e një pakistanezi.

Gjiahashtu në banesën të cilën e ndante me vëllain e tij, u sekuestruan dhe 6 gramë kokainë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej