Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Itali, arrestohet shqiptari i rrezikshëm në Ankona

Nga Rexhina Biba 0

vrasja-e-shqiptarit-n-euml-beligjik-euml-arrestohet-22-vje-ccedil-ari_hd

 

Policia italiane ka vënë në pranga një shtetasin shqiptar Indrit Demiri, 38 vjeç, i cili ishte  të shpallur në kërkim për vepra të rënda penale.

38 vjeçari konsiderohej nga policia italiane si person me rrëzikshmëri të lartë.

Sipas një  mandati arresti vitin e kaluar, ai duhet të vuante dënimin me 7 vite e 7 muaj burgim për vjedhje, grabitje dhe rrëmbim personash.

Agjentët e Komisariatit të San Benedetto-s e lokalizuan ditën e djeshme (8 tetor) në një godinë në Vilën Rosa në zonën Teramo dhe arritën ta kapnin atë.

Sipas Ansa.it,  shqiptari i cili nuk bëri rezistencë, u mbyll në burgun e Marino del Tronto-s.

Ai përdorte autovetura të paregjistruara në emër të tij si dhe një kartë telefoni nën emrin e një pakistanezi.

Gjiahashtu në banesën të cilën e ndante me vëllain e tij, u sekuestruan dhe 6 gramë kokainë.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>