Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Itali/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës. Vlera e kokainës rreth 100 mijë euro

Nga Rexhina Biba 0

Një 35 vjeçar shqiptar u arrestua të enjten nga Guardia di Finanza, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Pas ndjekjes së vazhdueshme, policia e ka pikasur teksa i ka dorëzuar disa doza kokainë një gruaje 53 vjeçare italiane.

Gjithashtu në xhep atij ju gjetën 7 doza të gatshme për t’u shitur, dhe pas kontrollit në shtëpi disa doza u gjetën në paisjet elektroshtëpiake dhe 30 doza të tjera kokainë u gjetën të fshehura në këmbët e një stoli plastik.

E gjithë vlera e lëndës narkotike kap shifrën e 100 mijë eurove nëse do të shitej në treg.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej