Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Itali, arrestohet kreu i mafias Antonio Pelle

Nga Ejona 0

antoni

 

Policia italiane ka arrestuar kryemafiozin italian Antonio Pelle i cili ishte për më shumë se pesë vite në arrati.

I njohur si i forti i gjakmarrjes në San Luka, Antonio Pelle, 54 vjeç u gjet në një bunker të nëndheshëm në mbretërinë e tij në Bovalino, i cili ishte i vendosur në mes dhomës së fëmijës dhe banjos.

Antonio Pelle i njohur si “mamma” është dënuar për lidhjet mafioze,ku meri i tij gjendej ndër 10 të parët në listën e 100 të kerkuarve më të rrezikshëm.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>