Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Itali, arrestohen 3 shqiptarë, grabitën gjatë fundvitit sende me vlerë rreth 500 mijë euro

Nga Ejona 0

Policia italiane ka arrestuar tre shtetas shqiptarë pasi gjatë festave të fundvitit kanë kryer një sërë grabitjesh në zonën Castelleto

Shtetasit e grupmoshës 24 deri në 33 vjeç kanë vjedhur mallra me vlerë rreth gjysmë milionë euro, duke përfshirë sende ari, sende të çmuara si dhe para të gatshme.

Policia e Genova-s bën me dije se dy nga grabitësit ishin me precedentë të mëparshëm penal, ndërsa i treti kishte shkuar në Itali më 10 dhjetor nga Shqipëria.

refurtiva-ladri-albanesi-376712refurtiva-ladri-albanesi-376713refurtiva-ladri-albanesi-376715refurtiva-ladri-albanesi-376717refurtiva-ladri-albanesi-376718refurtiva-ladri-albanesi-376720refurtiva-ladri-albanesi-376721refurtiva-ladri-albanesi-376722

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej