Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

ISIS mposhtet përfundimisht

Nga Media 0

Forcat Demokratike Siriane (FDS), të mbështetura nga SHBA, thonë se e kanë çliruar territorin e fundit që mbahej nga ISIS në fshatin Baguz.

Lajmi vjen pothuajse një ditë pasi presidenti amerikan, Donald Trump, njoftoi mposhtjen e plotë të ISIS, duke treguar me krenari një hartë të territorit që kishin ekstremistët kur ai erdhi në pushtet. E njëjta gjë u konfirmua edhe dje nga zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë.

“Këtu është ISIS në ditën e zgjedhjeve, këtu është ISIS tani”, tha Trump me krenari. “Kur erdha unë ishte një lëmsh i madh. Tani ka mbetur një pikë e vogël që do të pastrohet brenda natës”.

Mustafa Bali, zëdhënësi i Forcave Demokratike Siriane, shkroi në Tuiter se fitorja ushtarake kundër ISIS-it tashmë është e plotë. Megjithatë, ai tha që nëpër Siri ka ende ekstremistë të shpërndarë, dhe misionet e tyre do të vazhdojnë derisa t’i kenë shfarosur plotësisht./T.CH

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej