Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

ISIS merr përsipër përgjegjësinë për sulmin në Berlin

Nga Rexhina Biba 0

Grupi i të ashtuquajturit Shtet Islamik ka marrë përsipër përgjegjësinë e sulmit me kamion të së hënës në tregun e Krishtlindjes në Berlin, ku mbetën të vdekur 12 persona dhe të plagosur 49 të tjerë. Xhihadistët njoftuan autorësinë përmes agjencisë së tyre të lajmeve “Amaq”.

Më herët, prokurorët gjermanë lanë të lirë të dyshuarin e vetëm që mbahej i arrestuar, duke cituar si argument mungesën e provave. Ai është identifikuar nga mediet gjermane si Naved B., një 23-vjeçar nga Pakistani. Tashmë autoritetet janë vënë në kërkim të autorit të ngjarjes, i cili mund të jetë në arrati.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej