Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Ishujt ndërkufitarë, raketat greke dërgojnë mesazh në Shqipëri”

Nga Klodiana 0

Deklaratat e bëra pak ditë më parë nga ish-kryeministri Berisha kanë ngjallur reagimin e mediave greke.

Këto të fundit kanë publikuar sot një shkrim me titull: “Ishujt ndërkufitarë, raketat greke dërgojnë mesazh në Shqipëri”.

“Pas deklaratës së ish-kryeministrit shqiptar, Sali Berisha më 11 qershor 2018 se Othoni, ishulli më perëndimor i Greqisë, nuk është grek, duke nënkuptuar se ai i takon Shqipërisë, duke e akuzuar ministrin tonë të Mbrojtjes, Panos Kammenos, ne gjithashtu themi se krimbi është i drejtë, nuk është i shtrembër. Ishujt Othon janë një çështje me rëndësi si për ujërat e brendshme ashtu edhe për ZEE”, thuhet në shkrim.

Ελληνική Πυραυλάκατος Έστειλε Μήνυμα Στην Αλβανία Για Την Aμφισβήτηση Των Διαπόντιων Νήσων!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej