Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ish- zyrtari i rrjetit social: Facebook po shkatërron botën

Nga Klodiana 0

Një ish-ekzekutiv i facebook tha se ndihet fajtor për punën e tij, e cila po shkatërron shoqërinë.

Ish- zëvendës presidenti i Facebook Chamath Palihapitiya, tha se ky rrjet social po shkatërron shoqërinë dhe mënyrën sesi funksionon ajo.

Kjo nuk ka të bëjë me reklamat ruse, ky është një problem global, i cili po shkund themelet, mbi të cilat ngrihen sjellet njerëzore dhe ndërveprimi mes tyre.”

Komentet e Palihaptiya erdhën, në një kohë kur një tjetër ish-ekzekutiv kritikoi mënyrën sesi rrjeti social luan me psikologjinë njerëzore. Rrjetet sociale janë përballur me kritika në vitin e fundit, kjo edhe nga ndasitë politike në mbarë globin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej