Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ish-pronari i truallit te “Petro Nini”: A duhet të pres dhe 20 vjet të tjera?

Nga Media 0

Ish-pronari i truallit të godinës në zonën e “Petro Ninit”, Aleksandër Gavoçi, në në një lidhje telefonike për Ora News thotë se banorët atje nuk iu përmbajtën marrëveshjes që kishin me të për tu vënë në dispozicion një kat të pallatit të që do të ndërtohet.

Gavoçi: Kam pasur një marrëveshje që nuk është respektuar para 5 vitesh nga këta banorë. Nëse do t’u ndërtonte ata do të merrnin  =një kat të gjithin dhe kjo është nënshkruar para noterit. Ata nuk pranuan ta respektonin, kërkonin më tepër duke na nxjerrë jashtë, duke na dëbuar, sharë dhe bërtitur dhe unë u detyrova që të vazhdojmë me ekzekutim.

I pyetur mbi situatën e tensionuar që u krijua atje dhe nëse përbarimi po vepron në paligjshmëri për llogari të tij, ai ka këtë përgjigje:

Gavoçi: Janë disa vendime të gjykatës që kanë marrë formën e prerë, jam tash  20-22 vjet nëpër gjyqe. Çfarë duhet të bëjë përmbarimi, duhet ta ekzekutojë apo ta lënë edhe 20 vjet të tjera?

/oranews.tv/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej