Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Ish presidenti i federatës serbe: Dronin në Beograd e hodhën Serbët

Nga Skenderi 0

“Droni në Beograd” ishte vepër e serbve, deklaron ish presidenti i federatës serbe të futbollit që aso-kohe ishte në detyrë, Tomislav Karaxhiç.

Kjo deklaratë e tij ka tronditur mbarë opninion publik në Serbi.  Karaxhiç pretendon se Ismail Morina i cili njihet si personi që e lëshoi dronin në stadiumin e Beogradit, ishte thjesht një hallkë e një tradhëtie të ardhur nga brënda Serbisë.

droni-ne-qiell

” Nuk kam as dyshimin më të vogël se ajo që ndodhi në Beograd ishte një tradhëti e brëndshme. Ismail Morina mund të ketë qënë pjesë, por ka pasur mbështetje nga struktura serbe. Nuk mund ta besoj që dikush të vijë nga Shqipëria në Beograd, të ngjitet në çatinë e një kishe dhe të lëshojë një dron. Kjo nuk ndodh pa mbështetjen e dikujt këtu. Duhet guxim për të realizuar një operacion të tillë, të bësh gjithcka kundër vendit tënd, ekipit tënd dhe interesit kombëtar, në sytë e të gjithë Europës. Bravo.” deklaroi Karaxhiç për të përditshmen serbe “Informer”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej