Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ish-ministri i LSI-së, Ilir Metës: Mos fol si Lenini

Nga 27.al 0

Ish-ministri i LSI-së, Ylli Manjani e ka sulmuar, qëndrimin e Presidentit Ilir Meta, ndaj krizës së fundit politike në vend dhe vendimit të opozitës për të djegur mandatet.

Manjani ka marrë një shembull nga historia për të goditur: “Paralele historike me “hapat para dhe pas”…- shkruan ai. –  Lenini kur i dha fund dhe asaj pak demokracie të brendshme në Partinë Komuniste, tha: “Le të bëjmë një hap para e dy hapa pas”. Presidenti i Republikës mendon se demokracia në Shqipërinë e sotme shpëton nëse bëjmë vetëm hapa pas”, shprehet Manjani dhe pa e lënë me aq, boton edhe faqen e fjalimit të Leninit.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej