Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ish-lojtari kujton trajnerin Ali Mema/ Shpëtim Idrizi: Profesori la pas emrin e mirë

Nga 27.al 0

Lajmi i vdekjes së legjendës së futbollit shqiptar, Ali Mema ka trishtuar shumë edhe ish-lojtarët që janë stërvitur prej tij. Ja mesazhi prekës i njërit prej tyre, Shpëtim Idrizit:

“Sot, ndërroi jetë një nga legjendat e futbollit shqiptar dhe Tironës!

Pata fatin ta njoh e ta kem trajner prej dy vjetësh në “17 Nëntorin” e atyre viteve, një futbollist i madh e një burrë i madh e i palodhur.

Të gjithë një ditë do ta lëmë këtë botë, ajo që mbetet është respekti i njerëzve dhe emri i mirë…

Të qoftë i lehtë dheu Profesor Ali Mema!”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej