Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Ish-kryeministri italian: Më vjen keq që Shqipëria s’është futur në BE

Nga Klodiana 0

Ish-kryeministri italian Romano Prodi, i cili ndodhet në Tiranë, u ndal tek situata politike në vend.

Prodi tha se Shqipëria ka bërë progres gjatë 20 viteve të fundit, duke shtuar se i vjen keq që Shqipëria nuk është futur në BE.

“Misioni “Alba” ishte mision paqeje. Fakti që ishte mision i përkohshëm ishte shumë i rëndësishëm. Më tej vazhdoi një raport bashkëpunimi. Shqipëria ka bërë progres gjatë 20 viteve të fundit. Më vjen keq që Shqipëria nuk është futur në BE. Mendoja se në 2007 do të ishit vend anëtar i BE”, tha Romano Prodi.

http://www.balkanweb.com/site/ish-kryeministri-italian-me-vjen-keq-qe-shqiperia-seshte-futur-ne-be/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej