Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Ish-deputeti Mark Frroku shpallet i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë

Nga Media 0

Gjkykata vendos 7 vjet burg pë ndërtim pa leje dhe fshehje të pasurisë

Gjykata ka shpallur sot të pafajshëm ish-deputetin Mark Frroku. Ai akuzohej për një vrasje të ndopdhur në vitin 1999 në Blegjikë. Por sot gjykata ka vendosur pafajësi për të sepse pas një procesi dy vjeçar, Frroku nuk u gjet fajtor për këtë akuzë. Gjykata ka vendosur ta dënojë Frrokun për akuzën e ndërtimit pa leje dhe fshehje pasurie. Avokatët u shprehën të kënaqur me vendimin pasi Frroku sipas tyre nuk ka kryer vrasje, por nga ana tjetër deklaruan se çështja do të shkojë në Apel. Ata kundërshojnë edhe akuzën për fshehje pasurie dhe pretendojnë që Frroku të shpallet i pafajshëm nga çdo akuzë.

Në vendimin e sotëm gjykata kërkoi që Mark Frroku të dënohet me 7 vite burg përkatësisht për ndërtim pa leje, fshehje pasurie dhe pastrim parash. Frroku mbahet në qeli prej dy vitesh, pasi u gjykua në masën e arrestit me burg.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej