Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Ish Bashkëshortja e Edi Ramës , Matilda Makoçi rikthehet në skenë

Nga Skenderi 0

Matilda Makoçi aktorja e mirënjohur e viteve 1980-90, rikthehet në skenë,jo si një aktore, por  për një performancë të arteve figurative. Piktorja Natasha Bega rikthen personazhin e dashur për shqiptarët pas kaq vitesh në fokusin e një performance të Arteve Figurative gjatë prezantimit që do i bëjë ekspozitës së saj, të quajtur, ‘HARE+M”. Lajmin e ka bër të ditur vetë Natasha Bega në rrjetin social facabook, ku shkruan:

“Miqtë e mi përshëndetje! Ju ka marrë malli për Matilda Makocin? Me shumë dashuri për ju! Më premtoi se do marrë pjesë në HARE+M. Ta mirëpresim të gjithë, dhe ti kthejmë dashurinë. Përqafime”.

Ekspozita do të mbahet ditën e shunë, 22 Tetor, ora 18.00 mbasdite, pranë zonës së Medresës, tek fillimi i Shtëpisë së Partisë.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej