Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Isco rinovon me Realin

Nga Klodiana 0

Sipas gazetës spanjolle “AS”, Real Madrid ka arritur marrëveshjen për rinovimin e mesfushorit Isco Alarcon, klauzola e të cilit do të jetë 700 milionë euro.

Pritet që rinovimi të bëhet zyrtar në ditët e ardhshme dhe kontrata e re e spanjollit do të skadojë pas 4 vitesh, me opsion për një vit të pestë. Paga që do të përfitojë Isco do të jetë 6 milionë euro në sezon.

Po sipas “AS”, Real Madrid ka një politikë të qartë përsa i përket klauzolave. Në klub nuk ka asnjë lojtar të skuadrës së parë me klauzolë më pak se 500 milionë euro, ndërsa në skuadrat e të rinjve ka disa futbollistë me klauzolë 300 milionë euro.

E gjithë kjo për të shmangur një rast të ngjashëm si ai i Neymar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej