Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ironia në rrjet “Durrësi si Venecia”, por qyteti po shkatërrohet

Nga Media 0

Me trishtim dhe ironi qytetarët po vendosin një paralele mes Durrësit dhe Venecias. Qyteti bregdetar prej 2-3 vitesh i trembet reshjeve intensive të shiut, pasi përherë qyteti përfundon nën ujë.
Pas reshjeve të mbrëmshme dhe atyre të mëngjesit, uji ka arritur deri në 1 metër në oborrin e shkollës 9-vjeçare “Met Hasa”dhe për pasojë nxënësit janë evakuuar nga zjarrfikësit.
Situata është alarmante në të gjithë qytetin. Rrugët, automjetet dhe katet e para të shumë pallatave e shtëpive janë tashmë nën pushtetin e ujit. 
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej