Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Iran/ Aksident hekurudhor, 31 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Nga Rexhina Biba 0

Të paktën 31 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën nga përplasja e një treni në veri të Iranit.  Zyrtarët vendas thanë se katër vagonë dolën nga shinat dhe dy prej tyre morën flakë.

Aksidenti ka ndodhur në temperatura nën zero rreth 250 km ose 150 milje në lindje të kryeqytetit, Teheran.

Katër nga viktima ishin punonjës të hekurudhës.

Ende nuk dihet shkaku i aksidentit, ndërsa autoritetet janë duke hetuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej