Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Irak, atentat kamikaz në Bagdad, mbi 30 të vrarë

Nga Rexhina Biba 0

Të paktën 30 njerëz kanë vdekur në një atentat kamikaz me shënjestër myslimanët shiit në kryeqytetin e Irakut Bagdad, bejnë të ditur zyrtarët, raporton BBC.

Sulmi kamikaz ndodhi në një në një treg të mbushur me njerëz në një lagje veriore të qytetit, gjat ritualit të zisë për përkujtimin e nipit të Profetit Muhamed, Huseinit, në shekullin e 17-të.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej