Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Intervista për Kathimerini/ Ilir Meta bën një hap pas: Zgjidhje për Çamërinë

Nga Skenderi 0

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, duke folur per gazetaret pas nje takimi me Ambasadoren gjermane ne Tirane, Susanne Schuetz, ne hotel Rogner./r/n/r/nParliament Speaker Ilir Meta, speaks to journalists after a meeting with German Ambassador in Tirana, Susanne Schuetz, at the hotel Rogner.

Në një intervistë për të përditshmen greke “Kathimerini”, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka vënë theksin tek një zgjidhje-paketë në të gjitha çështjet e hapura të marrëdhënieve shqiptaro-greke, Çështjen Çame, delimitimin e zonave detare dhe heqjen e Ligjit të Luftës.

Kryeparlametari tha se të dyja palët duhet të përqendrohen në mbrojtjen e të drejtave të pasurisë së qytetarëve në të dyja anët e kufirit. “Nuk ka asgjë, për të cilën nuk mund të bisedojmë”, tha Meta.

Gjatë intervistës, Meta nuk pranon se ekzistojnë shkelje të të drejtave të pakicës greke në Shqipëri.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>