Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Interi shkatërron me “manita” Xhenoan, mesazh Barcelonës

Nga Klodiana 0

Interi nuk di të ndalet në kampionat. Në ndeshjen e sotme ka shkatërruar  në shifra të thella 5-0 Xhenoan duke i dërguar një mesazh të qartë edhe Barcelonës, në prag të sfidës së kthimit për Ligën e Kampionëve. Dopieta e Galjardinit dhe golat e Politanos, Zhoao Marios dhe Naingolaniti i siguruan skuadrës së Luciano Spalletit triumfin e shtatë radhazi në kampionat.

Në pjesën e dytë pati disa minuta edhe për Naingolan, i cili mesa duket është rikuperuar pas dëmtimit në sfidën ndaj PSV-së. Vetëm pak minuta i kanë mjaftuar mesfushorit belg për të gjetur rrugën e rrjetës, shkruan PanoramaSport.

Me fitoren e sotme, Interi u ngjit në kuotën e 25 pikëve.  Sfidën e radhës në kampionat skuadra e Spaletit do e luajë në transfertë ndaj Atalantës. Kujtojmë që në datën 6 nëntor zikaltërit do të luajnë sfidën e kthimit ndaj Barcelonës, e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej