Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Intelektualë të Tropojës a mund e bani nji “burrni” të vetme për Valbonën?

Nga 27-shi 0

Nga Ilir Seci

Ka dy vjet e përtej që shkruej për këtë masakër, masakër që malsorët asht dashtë mos me e lanë me ndodhë. Me përjashtim të Islam Laukës asnji nga intelektualët dhe njerëzit me emër të Tropojës, nuk e çelën gojën.
Disa heshtën se iu mbeti fjala në fyt, pse kanë vllazën e të afërm në ato biznese, disa nuk folën se “Çka me ba burrë, i ka lshue Salihi liçensat!”…
Heshtni të tanë “intelektualë tropojanë” ruejuni se folni pa raportën e Doktorit…
A mund e bani nji “burrni” të vetme në jetën tuej, që tash e mbrapa, të paktën kur ta porositni nëpër dasma kangën:
O moj Serbi o murin ta prisha/
O se mue më thonë o Sali Berisha…/
Kërkoni me ia ndërrue fjalët, ia bani:
O moj Valbonë bukurinë ta prisha/
O se mue më thonë o Sali Berisha/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej