Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Integrimi në BE/ Basha: Opozita nuk po pengon negociatat, gjithçka tjetër manovër

Nga Rexhina Biba 0

Akuzat se Partia Demokratike po lobon kundër hapjes së negociatave, Lulzim Basha, i cilësoi tentativë të  mazhorancës për të tërhequr vëmendjen nga situata emergjente që sipas tij ndodhet vendi.

Basha tha se Brukselit nuk i është kërkuar asgjë më shumë sesa plotësimi i pesë kritereve të Bashkimit Evropian, zbatimin e dekriminalizimit dhe reformën zgjedhore.

Basha: Këto janë qëndrime të njohura të Bashkimit Evropian, janë qëndrime të njohura të opozitës në interesin publik të qytetarëve. Gjithçka tjetër është manovër për t’i hedhur hi syve qytetarëve dhe për të hequr vëmendjen nga dështimi i Edi Ramës.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej