Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Integrimi në BE/ Balla: 5 deputetë të PD votojnë kundër hapjes së negociatave, përveç Bregut

Nga Rexhina Biba 0

Deputeti socialist, Taulant Balla tha se pesë deputetë të Partisë Demokratike kanë votuar kundër rekomandimit për hapjen e negociatave.

Gjatë një reagimi në faqen e tij në Facebook, Balla shkruan se votën pro e ka dhënë deputetja e djathtë Majlinda Bregu si dhe eurodeputetët.

Balla: Skandali i PD shkon deri ne fund. Bumci, Islami, Bylykbashi, Halimi dhe Pollo votojne kunder rekomandimit per hapjen e negociatave. Ja teksti qe mori votat pro te deputeteve te mazhorances, eurodeputeteve te majte, te djathte dhe te gjelbert dhe te Majlinda Bregut: Komiteti Parlamentar i Stabilizim-Asocijimit BE-Shqiperi i “ben thirrje Komisionit Europian dhe Keshillit per hapjen e negociatave dhe Shqiperise te siguroje me shume progres te qendrueshem ne lidhje me implementimin e 5 prioritetve, qe duhen per hapjen e negociatave”.

Opozita nuk mundi ta prishe lajmin e mire qe Shqiperia jone pret neser nga Komisioni Europian, pra rekomandimin pozitiv per hapjen e negociatave per anetaresim ne Bashkimin Europian. Meghithese se ushtari Aldo beri edhe sot kamikazin.

 

balla

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej