Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Indinjohet Saimir Çili: Ditë zie për muzikën shqiptare, që po e përdhunojnë (Film)

Nga Media 0

“Dita e zisë për muzikën shqiptare ka kohë që ka zbritur në Shqiprinë tonë të dashur.” Kështu ka shkruar kantautori Saimir Cili ais ka postuar një version të ri të këngës “Ku ke ti moj Ajshe”.

Saimir Çili shkruan:

Të më falni, po degjenerimi vazhdon e vazhdon në përdhunimin e këngës së kënduar shqip, nga erdhëm e ku po shkojmë.
A është nga Azerbaxhani, Turqia, Maqedonia, Bullgaria etj etj etj (vetëm teksti është shqip) përpos pornografisë së shtuar prej shumë vitesh në video-clipet.
Oooooo Tv çfarë po i bëni Kulturës Shqiptare?
Se kam vetëm me këtë këngë, por me shumë e shumë e shumë të tjera.
Oooooo producent, çfarë kulture po i servirni brezit të ri…?
O Shqipëri këta janë kriminelët e kulturës tënde të vyer.
Dita e zisë për muzikën shqiptare ka kohë që ka zbritur në Shqipërinë tonë të dashur.
Vetëm burgu për këto lloj monstrash mund të jetë zgjidhje.
Kush i jep të drejtën këtyre mortjeve të shrytëzojnë një këngë si “Ku ke ti moj Ajshe”, dhe ta përdhunojnë?!

Të më falni, po degjenerimi vazhdon e vazhdon në përdhunimin e këngës së kënduar shqip, nga erdhëm e ku po shkojmë.A është nga Azerbaxhani, Turqia, Maqedonia, Bullgaria etj etj etj (vetëm teksti është shqip) përpos pornografisë së shtuar prej shumë vitesh në video-clipet. Oooooo Tv çfarë po i bëni Kulturës Shqiptare.Se kam vetëm me këtë këngë por me shumë e shumë e shumë të tjera.Oooooo producent çfarë kulture po i servirni brezit të ri…. O shqipëri këta janë kriminelët e kulturës tënde të vyer.Dita e Zisë për Muzikën Shqiptare ka kohë që ka zbritur në Shqiprinë tonë të dashur.Vetëm burgu për këto lloj monstrash mund të jetë zgjidhje. Kush i jep të drejtën këtyre mortjeve të shrytëzojnë një këngë si “Ku ke ti moj Ajshe”, dhe ta përdhunojnë.

Posted by Sajmir Çili on Friday, October 5, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej