Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Indi/ Zjarr në një spital , 20 të vdekur, rreth 100 të plagosur

Nga Skenderi 0

zjarri

20 personave kanë humbur jetën si pasoje e një zjarri që shpërtheu në një spital në lindje të Indisë në qytetin Bhubanesëar. Raportohet se ka dhe shum pacientë të tjërë të plagosur.

Mësohet se rreth 120 zjarrfikës punuan për shuarjen e zjarrit dhe vetëm pas disa orësh arritën t’i vinin flakët e mëdha nën kontroll.

Shkak i rënies së zjarrit dyshohet të ketë qënë një qark i shkurtër elektrik.

Shumica e viktimave humbën jëtën si pasojë e asfiksisë nga asfiksia.

zjarr2 zjarr1

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>